Centrul de Învățământ la Distanță
și Formare Continuă


Pentru studenți



Prezentarea modului de desfășurare a activităților specifice învățământului la distanță, AICI.


Coordonatori/responsabili de an

ADMINISTRAREA AFACERILOR

Coordonator program de studii: Conf. univ. dr. Mariana LUPAN

Responsabili:

Anul I

Conf. univ. dr. Mariana LUPAN
Lect. univ. dr. Marcela HURJUI

marianal@seap.usv.ro

marcelah@seap.usv.ro

  Anul II Conf. univ. dr. Ștefăniță ȘUȘU stefanitas@seap.usv.ro

 

Anul III

Conf. univ. dr. Angela ALBU

angelaa@seap.usv.ro


ASISTENȚĂ MANAGERIALĂ ȘI ADMINISTRATIVĂ

Coordonator program de studii: Lect. univ. dr. Ruxandra BEJINARIU

Responsabili:

Anul I

Lector univ. dr. Raluca ZOLTAN

ralucaz@seap.usv.ro

  Anul II Conf. univ. dr. Romulus VANCEA romulusv@seap.usv.ro

 

Anul III

Lect. univ. dr. Ruxandra BEJINARIU

ruxandrab@seap.usv.ro


CONTABILITATE ŞI INFORMATICĂ DE GESTIUNE

Coordonator program de studii: Conf. univ. dr. Camelia MIHALCIUC

Responsabili:

Anul I

Prof. univ. dr. Elena HLACIUC

elenah@seap.usv.ro

  Anul II Prof. univ. dr. Veronica GROSU veronicag@seap.usv.ro

 

Anul III

Conf. univ. dr. Camelia MIHALCIUC

cameliam@seap.usv.ro


ECONOMIA COMERTULUI, TURISMULUI SI SERVICIILOR

Coordonator program de studii: Conf. univ. dr. Alexandru NEDELEA

Responsabili:

Anul I

Lect. univ. dr. Gabriela CIOBAN

gabrielac@seap.usv.ro

  Anul II Prof. univ. dr. Valentin HAPENCIUC valentinh@seap.usv.ro

 

Anul III

Conf. univ. dr. Mihai POPESCU

mihaip@seap.usv.ro



Grupe studenți

Programe de studiu:

1. Administrarea afacerilor

2. Asistenţă managerială şi administrativă

3. Contabilitate şi informatică de gestiune

4. Economia comerţului, turismului şi serviciilor


Ghidul studentului

Ghidul studentului îl puteți descărca de mai jos:

Click AICI pentru descărcare.

Regulamente și proceduri

Regulamentele/procedurile le puteți descărca de mai jos:

Click AICI pentru: Regulament organizare desfășurare examene finalizare studii.

Click AICI pentru: PROCEDURĂ OPERAŢIONALĂ Privind contractarea disciplinelor nepromovate din ani universitari anteriori.

Click AICI pentru: Regulament cadru privind activitatea profesională a studentilor.

Click AICI pentru: Regulament cadru privind examinarea si notarea studentilor.

Click AICI pentru direcționarea către pagina USV cu regulamente.

Click AICI pentru direcționarea către pagina USV cu proceduri.

Absolvire studii

Metodologia examenului de licență o puteți descărca de mai jos:

Click AICI pentru descărcare.

Teme licență, AICI.


Practică

Informaţii despre practică:

Ghid de practică, click AICI pentru descărcare.
Caiet de practică, click AICI pentru descărcare.
Fisa de observare tutore, click AICI pentru descărcare.
Fisa de evaluare Coordonator, click AICI pentru descărcare.

Mai multe informații gasiți AICI.


Orar

Click AICI pentru orar.