Centrul de Învățământ la Distanță
și Formare Continuă


Pentru studenți



Prezentarea modului de desfășurare a activităților specifice învățământului la distanță, AICI.


Coordonatori/responsabili de an

ADMINISTRAREA AFACERILOR

Coordonator program de studii: Conf. univ. dr. Mariana LUPAN

Responsabili:

Anul I

Conf. univ. dr. Ștefăniță ȘUȘU

stefanitas@seap.usv.ro

 

Anul II

Conf. univ. dr. Angela ALBU

angelaa@seap.usv.ro

 

Anul III

Conf. univ. dr. Mariana LUPAN
Lect. univ. dr. Marcela HURJUI

marianal@seap.usv.ro

marcelah@seap.usv.ro


ASISTENȚĂ MANAGERIALĂ ȘI ADMINISTRATIVĂ

Coordonator program de studii: Lect. univ. dr. Ruxandra BEJINARIU

Responsabili:

Anul I

Conf. univ. dr. Romulus VANCEA

romulusv@seap.usv.ro

 

Anul II

Lect. univ. dr. Ruxandra BEJINARIU

ruxandrab@seap.usv.ro

 

Anul III

Lector univ. dr. Raluca ZOLTAN

ralucaz@seap.usv.ro


CONTABILITATE ŞI INFORMATICĂ DE GESTIUNE

Coordonator program de studii: Conf. univ. dr. Camelia MIHALCIUC

Responsabili:

Anul I

Prof. univ. dr. Veronica GROSU

veronicag@seap.usv.ro

 

Anul II

Conf. univ. dr. Camelia MIHALCIUC

cameliam@seap.usv.ro

 

Anul III

Prof. univ. dr. Elena HLACIUC

elenah@seap.usv.ro


ECONOMIA COMERTULUI, TURISMULUI SI SERVICIILOR

Coordonator program de studii: Conf. univ. dr. Alexandru NEDELEA

Responsabili:

Anul I

Prof. univ. dr. Valentin HAPENCIUC

valentinh@seap.usv.ro

 

Anul II

Conf. univ. dr. Mihai POPESCU

mihaip@seap.usv.ro

 

Anul III

Lect. univ. dr. Gabriela CIOBAN

gabrielac@seap.usv.ro



Grupe studenți

Programe de studiu:

1. Administrarea afacerilor

2. Asistenţă managerială şi administrativă/Asistenţă managerială şi secretariat

3. Contabilitate şi informatică de gestiune

4. Economia comerţului, turismului şi serviciilor


Ghidul studentului

Ghidul studentului îl puteți descărca de mai jos:

Click AICI pentru descărcare.

Regulamente și proceduri

Regulamentele/procedurile le puteți descărca de mai jos:

Click AICI pentru: Regulament organizare desfășurare examene finalizare studii.

Click AICI pentru: PROCEDURĂ OPERAŢIONALĂ Privind contractarea disciplinelor nepromovate din ani universitari anteriori.

Click AICI pentru: Regulament cadru privind activitatea profesională a studentilor.

Click AICI pentru: Regulament cadru privind examinarea si notarea studentilor.

Click AICI pentru direcționarea către pagina USV cu regulamente.

Click AICI pentru direcționarea către pagina USV cu proceduri.

Absolvire studii

Metodologia examenului de licență o puteți descărca de mai jos:

Click AICI pentru descărcare.

Teme licență, AICI.


Practică

Informaţii despre practică (ghid, raport, convenţie):

Click AICI pentru descărcare.


Orar

Click AICI pentru orar.